Poslední část Hofburgu

27. října 2008 v 17:48 |  Hofburg, Schonbrunn a další zámky
Takže tu máme poslední sérii obrázků z Hofburgu. A jak jsem slibovala, podíváme se nejprve do soukromých komnat císařovniných.


Takto vypadaly Alžbětiny komnaty někdy během 2.světové války.
A takto je znají dnešní návštěvníci hradu.
Tato fotka měla být údajně pořízena ještě za císařovnina života.
Opět za 2.světové.
A dnes.

Pak je tam ještě několik místností jejiž fotky bohužel nemám. A to už se blížíme ke konci exkurze po Hofburgu.
No a tady odevzdáte sluchátko (s nímž jste vypadali jako podnikatel odněkud z Asie) a jež vám celou dobu do ucha monotoním hlasem vykládalo o historii císařských komnat a o jeho posledních nejslavnějších obyvatelích. Ale ti jež toto drmolení informací neměli čest na vlastní uši slyšet (buďte rádi, on ten hlas je dosti nudný a uspávací a strašně dlouho mu trvá než to odkecá), nebojte se, můj komentář bude vycházet právě z těchto informací. A pokud by snad někdo měl zájem o originální znění, můžu posloužit i jím.
A pokud si nechcete koupit nějaký ten suvenýr tak už jen plouživým krokem sejdete schody (protože komu by se chtělo opouštět nádheru císařských dob,že ano) a opouštíte budovu (ovšem pokud se vám v kapse jen tak válí obstojná sumička peněz, tak ještě můžete navštívit restauraci nacházející se v přízemí). Tak ještě pár posledních pohledů na Hofburg a jedeme do Schonbrunnu.
[1]
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Phantom of the opera Phantom of the opera | 6. listopadu 2008 v 14:28 | Reagovat

Já jsem byla v Hofburgu ,ale už si z toho moc nepamatuju ,ale právě ony telefonky ano.Řvaly Vám přímo do ucha a Vy jste slyšeli co telefonek povídá ostatním náštěvníkům.Hrůza!!!Ale lepší než poslouchat výklad ve francoužštině atd.....

2 Jana K Jana K | E-mail | Web | 6. listopadu 2008 v 20:05 | Reagovat

Ahoj... měla bych na tebe jeden dotaz. U tebe v galerii u Marie Valerie jsem si ti dovolila "čorknout" jednu fotografii Marie Valerie, na které je ještě s někým... je to druhý řádek odspoda druhá fotografie zprava, tady: http://kiralyne.blog.cz/galerie/alzbetiny-deti/marie-valerie/30143485 Líbila se mi a je pro mě neznámá, nikdy jsem ji neviděla a nemůžu poznat kdo to na té fotce je s ní???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama