Sissi - nesmrtelná císařovna

4. října 2009 v 16:00 |  prameny
Po čase se nám na trhu objevuje další z mnoha a mnoha knih o císařovně Alžbětě. Až na tu SiSSi nemohl být titul výstižnější. Kniha se bohužel řadí mezi romány a bude to tudíž něco podobného jako naposledy vydané Říkali mi Sisi. Ale na rozdíl od knihy paní Sirotkové, je nejnovější kniha o dost hubenější ale stejně tak drahá. No tak nevím, na jednu stranu se říká, že knihy jsou pomalu ale jistě mrtvá média, ovšem při těchto cenách se nelze ani divit. Dát takové nehorázné peníze za těch pár stránek se fakt nevyplatí.
Autor: Phileppe de Montjouvent
Jazyk: Čeština
Edice: Alpress
Rok vydání: 09/2009
Vazba: Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran: 144
Rozměry: 200 x 250 x 10 mm
Cena: 269 Kč

Anotace:
Seznámení krásné Sissi s rakouským císařem Františkem Josefem bylo přímo pohádkové. Svobodomyslnou panovnici však dusí zkostnatělá dvorská etiketa, zraňují ji věčné střety s autoritativní tchyní, trpí krutými depresemi… Jak se z nezkrotné bavorské růže stala nepochopeným vězněm své doby? Poutavé vyprávění je doprovázeno řadou fotografií.


Tento týden (konkrétně ve středu 7.10.) jsem navštívila knihkupectví za účelem prohlédnout si nově vydanou knihu Sisi-nesmrtelná císařovna.
Pozitiva knihy: hodně obrázků, kvalitní a velké, různé citace, na konci je časová tabulka (ta se mi opravdu líbila).
Negativa knihy: kapitoly rozdělené klasicky (dětství, zasnoubení, svatba atd.), každá kapitola má pouze příslušnou dvoustranu, textu tam je tudíž skutečně poskromnu, k tomu navíc je omezen právě tím množstvím obrázků napasovaných mezi a vedle odstavce.
Suma sumárum, kniha je hezká, ale tak pro "začátečníky" jako příručka se základními informacemi (tedy poněkud drahá příručka vzhledem k ceně). Rozhodně bych knihu nedoporučila někomu, kdo se o císařovnu zajímá už déle a kdo četl či vlastní knihy od Hamannové či Cortiho.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Margita Margita | Web | 9. října 2009 v 21:28 | Reagovat

Dnes jsem ji viděla v jednom knihkupectví, ale když čtu tu anotaci, tak si říkám, že to není nic pro mě. Nemám ráda, když se životopisy zaměřují na odsouzení dvorské etikety jako nejhoršího zla.  

2 kiralyne kiralyne | E-mail | 10. října 2009 v 16:29 | Reagovat

V jednom antikvariátě jsem objevila knihy Nemoci Habsburků (90,-), Mayerling (50,-), Anna Nahowská a císař František Josef (50,-). Pokud by tam knížky příští týden ještě byly, měl by někdo zájem? Odpovědi když tak pište na mail.

3 lili lili | 7. listopadu 2009 v 15:24 | Reagovat

dobry

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama