Co je nového v Hofburgu a Schönbrunnu

10. ledna 2010 v 8:00 |  Hofburg, Schonbrunn a další zámky
Hofburg:
Pokud se někdo z vás chystá v těchto dnech na výlet do Vídně, pak byste určitě měli zavítat do Sisi muzea a to i přesto, že už jste tam byli. Momentálně jsou tam totiž na nějaký čas k vidění Alžbětin hermelínový plášť i s rukávníkem (který byl nezbytným doplňkem zimní garderoby každé elegantní dámy), šatičky ve kterých malou princeznu křtily a taky její mléčné zoubky. Tyto tři exponáty budou vystaveny v Sisi muzeu až do konce března.

Schönbrunn:
Od poloviny února 2010 do konce roku 2012 se v zámku bude opravovat velká galerie. Návštěvníci se však nemusí obávat, že by tyto práce nějak narušily prohlídky zámku.
Oprava bude probíhat ve dvou etapách, nejprve se opraví jedna polovina sálu a během roku 2011 by se restaurátoři měli přesunout do druhé poloviny galerie. Lešení budou podél stěn a pod stropem a tak návštěvníci budou mít možnost nejen vidět jak práce postupují, ale také co všechno takové zrestaurování fresek a všeho toho zlacení obnáší.
Více informací najdete zde.
Zdroj:
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 kiralyne kiralyne | 12. ledna 2010 v 13:06 | Reagovat

Mám dotaz: bylo by pro vás lepší a přehlednější kdybych v galerii u císařovny Alžběty rozdělila obrázky na fotografie a obrazy (popřípadě ještě roztřídit na obrazy a kresby)? Nebo to mám nechat tak jak to je?
Záleží čistě na vás, já se podřídím.

2 Lucy Lucy | 14. ledna 2010 v 17:05 | Reagovat

To by bylo fajn, jestli se ti chce, já bych byla pro :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama